Чи можна спорудити ангар своїми руками? Не будемо вас мучити до кінця тексту – можна.
Існує чимало різновидів ангарів, які мають різні форми, розміри і області застосування. Свою популярність ангари придбали завдяки надійності, міцності, швидкому будівництву.
Ангари можуть бути: каркасними, безкаркасними. При будівництві будь-якої будівлі величезне значення відіграє проект. Теж стосується і ангарів. Якщо Ви затіяли будівництво, то необхідно визначитися з основними частинами:
Де розташувати ворота
Розрахувати площу споруди та приміщень, які будуть в ньому
Відміряти потрібну висоту об’єкта
Придбати або орендувати інструменти та техніку
Для будівництва ангару можна використовувати матеріал з деревини або металу. Звичайно металеві конструкції значно довговічніші по терміну експлуатації та надійніші ніж дерев’яні, але і дорощі в собівартості. Для того щоб зекономити на ціні виробу і не погіршити надійність, використовують мішане будівництво, де головні (несучі) деталі виготовляють з металу, а на проміжні прогони використовують дерево.
Ангар з дерева
Кожен брус, який призначений для будівництва, проходить ретельну обробку. Термін служби і міцність матеріалів підвищують антисептичні та волого відштовхувальні препарати. Ангар з дерева навіть може не вимагати зведення фундаменту.
Каркасні прямостінні дерев’яні ангари можуть мати кілька поверхів і прольотів. Підходить будь-який вид покрівлі на відміну від аркових ангарів. Ангари можна утеплити мінеральною ватою або пінопластом, що дешевше. Каркасні конструкції дозволяють вмонтувати вікна і двері, а також обладнати систему опалення.
Тентовий ангар.
Якщо Ви шукаєте вигідний варіант для виробничих, складських та інших площ, то слід звернути увагу на тентовий ангар. Тентові ангари легкі у використанні, транспортуванні і монтажі.
Є фірми, які пропонують комплекти ангарів, призначені для монтажу своїми руками або за допомогою своїх працівників. До таких комплектів докладають докладну інструкцію для складання ангара, схему розкладки листів профнастилу, схему утеплення, проект фундаменту при потребі. В креслення фундаменту включають докладні схеми армування і розміри опалубки.
Так що побудувати ангар своїми руками, з нуля або купуючи каркас чи комплектацію ангара змонтувати все самому, цілком реально!